Artur Kućma - Chirurgia
zabiegi chirurgiczne usuwanie żylaków
Kontakt
Indywidualna
Specjalistyczna
Praktyka Chirurgiczna
ul. Targowa 21
27 - 400 Ostrowiec
Świętokrzyski
Gabinet jest otwarty:
Pn - Pt: 8.00 - 20.00
Sobota: 8.00 - 20.00
Niedziela: 10.00 - 20.00
Kontakt telefoniczny:
+48 502 68 34 91
Techniki zabiegowe
Usuwanie żylaków dużychObliteracja małych żylaków
1. Konsultacja wstępna obejmuje badanie /w tym badanie dopplerowskie - triplex color USG /, ustalenie wskazań, stopnia ryzyka zabiegu, prawdopodobieństwa nawrotu choroby, oraz ewentualnie potrzebę wykonania badań dodatkowych.

Omawiany jest przebieg zabiegu i indywidualnie dobrana technika operacyjna, cena oraz termin zabiegu.


2. Przed zabiegiem chory otrzymuje leki uspokajające.

Potem przystępujemy do może nieco długiego, ale zupełnie bezbolesnego badania ultrasonograficznego. Ma ono na celu ustalenie jakie żylaki należy pousuwać, gdyż ewdług współczesnrj wiedzy usuwamy tylko to co chore. Po tym badaniu chory zaczyna odczuwać działanie tabletek uspokajających. Znieczulenie jest miejscowe, wielopunktowe z użyciem cienkiej igły. Nie stosujemy narkozy, ani nakłucia kręgosłupa.

Po zabiegu pacjent musi nieco poleżeć, aż się przekonamy, że, wszystko jest OK, potem zakładamy opatrunki, bandaż uciskowy i po zabiegu "chory" wraca na własnych nogach do domu, własnym transportem. Przez trzy dni chodzenie i stanie należy ograniczyć do minimum.

Usunięcie szwów następuje w 4 do 8 dobie po zabiegu.
Zabieg polega na podaniu bardzo cienką igłą leku zamykającego chore naczynia żylne, bolesność jest nieduża, nie wymaga znieczulenia, można chodzić, ale przez kilka dni zalecany jest wypoczynek i nie wolno ciężko pracować.

BOTOX
To kilkanaście zastrzyków w ustalone z pacjentem miejsca zmarszczek mimicznych górnej części twarzy, niewielka bolesność, przejściowe zaczerwienienie skóry. Po około 20 min. trwającym zabiegu nie wolno się schylać ani opuszczać głowy przez około 3 - 4 godziny. Aktualnie proponujemy zainteresowanym nowy prepart o nazwie Azzalure - jest lepszy, bo działa szybciej i dłużej, jest zaaprobowany w Unii Europejskiej i co najważniejsze, cena preparatu jest niższa, co także obniża koszt zabiegu

Techniki wymrażania
Polegają na wykorzystaniu np. podtlenku azotu, który ulegając rozprężeniu w aplikatorze schładza go do temperatury -87 stopni Celsjusza. Technika jest bardzo precyzyjna, mrożenie tkanek daje jedynie uczucie pieczenia i nie wymaga znieczulenia nawet u dzieci. W trakcie mrożenia komórki chorej tkanki ulegają rozerwaniu, jak zamknięte butelki z woda, wystawione na mróz. Chore miejsce puchnie, potem powstaje strupek. Po 7 - 14 dniach zmiana ulega wygojeniu. Efekt kosmetyczny jest bardzo dobry.